Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
architect

Компјутерска конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

1. Gigabyte X570 AORUS ULTRA AM4

2. AMD Ryzen 9 3950X 16-Core 3.5GHz AM4 72MB

3. Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti WINDFORCE 11GB GDDR6

4. DIMM 4x16GB DDR4 3200MHz Kingston HyperX XMP Predator

5. 850W Gigabyte AORUS AP850GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular, 135mm Smart Fan

6. Cooler Liquid NZXT Kraken Z73 360mm AIO 2.36" Display

7. Lian Li O-11 Dynamic case
  • Ми се допаѓа
Реакции: NikacXMKD

Информации

Автор
architect
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
628

Повеќе огласи од architect

На врв Дно