Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz CL16

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
3.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://www.kingston.com/dataSheets/HX432C16FB3K4_16.pdf
Користен 3 години, има уште 2 години гаранција, меѓутоа гарантниот лист го дели со други компоненти, такада го продавам без гаранција.
Моделот е HX432C16FB3K4/16
• Default (JEDEC): DDR4-2400 CL17-17-17 @1.2V
• XMP Profile #1: DDR4-3200 CL16-18-18 @1.35V
• XMP Profile #2: DDR4-3000 CL15-17-17 @1.35V

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Последна промена
Прегледи
199

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно