Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Mikaxsus

iPod Classic 5/5.5/6та генерација

Слики

Нема Слика

Тип
Купувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Поздрав дечки,
нажалост стариов ајпод што го имав му се одлепија контактите за батеријата и со моево знаење за лемење/поправки немам толку искуство, па да прашам да не продава некој ајпод од овие генерации.
Може да е склопен и функционален, батеријата да му е отидена (имам замена), изгребен итн., важно да му се функционални плочата, хард-дискот и евентуално екранот (имам замена за 6та ген.).

Информации

Автор
Mikaxsus
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
70

Повеќе огласи од Mikaxsus

На врв Дно