Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Surreal

Продадено iPhone 8 Space Gray 256GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
8.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_8-8573.php
Продавам iPhone 8 Space Gray 256GB ROM, 2GB RAM (A1863 модел за Австралиски и Амерички пазар). Купен, користен и донесен од роднина во Австралија. Купен е на 26.10.2017. Не е заклучен и работи на сите мрежи, нема iCould lock, TouchID си работи нормално, обновен е на iOS 16.6. Battery Health e na 84%. Има минимални видливи траги на користење. Со него оди австралиски полнач, заштитно стакло и маска.


Цена: 8000 денари

Информации

Автор
Surreal
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
116

Повеќе огласи од Surreal

На врв Дно