Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Spamalot

iPhone 8 64GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Здраво Дечки,

Прво ми треба проценка на iPhone 8 64GB, па потоа ваљда и ќе иде на продажба.
Телефонот физички е во беспрекорна состојба и не е користен последните 2 години, во меѓу време седеше со 70% полна батерија како што си треба, и не верувам дека е значително деградирана.
Но телефонот има Activation Lock затоа што е заборавен user/pass.
Теоретски Apple треба да го отклучи по приложен документ за купување, но нејќат. Не знам зошто, пробав ме одбиа, иако го имам документот со кој е купен (приложен во сликите, со редактирани податоци и IMEI, при продажба ќе ви го испратам целосниот).
Дополнително, ако некој знае каде би можел да го одклучам, и за колку пари, со некој Hack mode или слично, слободно во коментари или порака.

Информации

Автор
Spamalot
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
967

Повеќе огласи од Spamalot

На врв Дно