Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

Intel Pentium Gold G5420 + Gigabyte H310M M.2 2.0

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
3.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам сет од процесор и плоча за канцелариска употреба. Користени се околу 3 години. Плочата има слот за m.2 nvme, процесорот има hyperthreading.
specs за процесорот:
Base Frequency: 3.80 GHz
Cores: 2
Threads: 4
Processor Base Frequency: 3.80 GHz
Cache: 4 MB Intel® Smart Cache
Bus Speed: 8 GT/s
Graphics: Intel UHD Graphics 610
Sockets Supported: LGA1151
TDP: 54 W
specs за плочата: на линкот.

3000 денари.

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
39

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно