Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xbl9k

Продадено Интел конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Здраво,

Ми треба проценка на следната конфигурација:

процесор: i7-5820K 6core 12 threads
кулер: Xigmatek windpower WP1264 со artic fan 120mm
матична: Kllisre x99 turbo
рам: 4x8gb HyperX fury (2 плочки се 3200mhz другите две се 3000mhz) =32gb ram
гпу: EVGA RTX 3060xc 12gb со локална гаранција уште година ипол
ссд: intenso 240gb sata
куќиште: Cooler Master K280
напојување: Antec 500w

Благодарам.

Информации

Автор
xbl9k
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
240

Повеќе огласи од xbl9k

На врв Дно