Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xbl9k

Интел десктоп конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Здраво, барам проценка на следнава конфигурација:

cpu: i7 4790
mb: Asus Pro Gamer z97
ram: 2x4gb kingston hyperx blue 1600 mhz 2x4 gb corsair vengeance lp 1600 mhz = 16gb ddr3
ssd: intenso 120 gb
hdd: seagate 1tb 7200 rpm
psu: 650w
case: coolermaster k350

Информации

Автор
xbl9k
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
357

Повеќе огласи од xbl9k

На врв Дно