Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
1.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам половен процесор Core i7 5820k. Уредот е 100% исправен, се продава бидејќи ја продадов матичната плоча.
Total Cores: 6
Total Threads: 12
Processor Base Frequency: 3.30 GHz
Max Turbo Frequency: 3.60 GHz
Cache: 15 MB Intel Smart Cache
Lithography 22 nm
TDP: 140 W
Socket Supported: LGA2011-3
Цена: 1000 денари
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
228

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно