Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
bristlebac

Intel & AMD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Prodavam 2 kompjuteri moze so i bez graficka. Po moznost da ze podignat od Skopje. Kargo na vasa odgovornost.
Konfiguracija intel : cena 23.900 bez gpu
Mb - asrock z370 taichi
Cpu - i7 8700k + cooler be quiet pure rock 2 black
Ram - 2x8 HyperX Predator 3200mhz
Nvme kingston 1tr novo 36 meseci garancija
PSU 700W Cooler master
CASE -NZ XT H510 belo novo
GPU - ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING
cena 34.500 so gpu

Konfiguracija AMD: cena 20.900 den.bez gpu
maticna, cpu i ram se kupeni od anhoc seuste pod garancija, koristeni za canter i dota. Drugite delovi se novi.
MB MSI b450m-a pro max
CPU AMD Ryzen 5 3600x +Wraith Spire Cooler
ram – 2x8 gb Kingston fury 3200mhz -garancija do 2025god
SSD M.2 Kingston NV2 NVMe 500GB PCIe 4.0 36 meseci garancija
PSU - 550W Deepcool DN550 - 80Plus Black - 36 meseci garancija
CASE -irid 503 +6 fanovi arbg 120 - novo - garancija 12 meseci
gpu - XFX RX 580 8GB OC
cena so graficka 25.000 denari

Skopje - 070 821 333

Информации

Автор
bristlebac
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
192

Повеќе огласи од bristlebac

На врв Дно