Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Insomnia Arctic Steel: B550, Ryzen 7 5800X, 32GB DDR4-3600, RX7800XT 16GB, 1TB NVme

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
82.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Се продава нов гејминг компјутер Insomnia Arctic Steel со следнава конфигурација:

MB: Asrock B550M Steel Legend White
CPU: AMD Ryzen 7 5800X
CPU Cooler: Akasa SOHO 240mm aRGB White
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB White
VGA: Asrock RX7800XT Steel Legend 16GB OC White
SSD: Samsung 980 Pro 1TB
PSU: DeepCool PF750 750W 80+
Case: NZXT H6 Flow RGB White
Cables: 8(4+4) pin cpu, 24(20+4) pin, 2x 8(6+2) PCI-e White Cable Set

Гаранција на цела конфигурација: 2 години
Цена, фиксна: 82500 денари

075 437-061, Кирил
  • Љубов
Реакции: bristlebac

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
74

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно