Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
100JKO

IBM Model M - 1993, Rubber Dome со keycaps на кирилица

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
3.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам IBM Model M тастатура со rubber dome (не се buckling spring).
Тастатурата има работа, бара реставрација. На сликите може да се види состојбата.
Уникатен примерок, наменета за ентузијасти на vintage тастатури.

Доаѓа со гратис стара Windows тастатура. Доколку некој ја сака може слободно да ми пише за нејзе.

Не праќам по карго, само локално подигнување. Цената не е фиксна.

Информации

Автор
100JKO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
421

Повеќе огласи од 100JKO

На врв Дно