Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

i5 8600K, H370, 16gb Ram, NVMe...

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
21.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
CPU - i5 8600K со cooler master hyper 212
Motherboard - Gigabyte h370 HD3-CF
RAM - 2x8GB HyperX Predator @3000mhz
Storage - 240gb NVMe Kingston a2000 + 320gb WD Blue
PSU - 850W 80+gold Chieftec semi modular
Case - Modecom Oberion Black
GPU - Интегрирана, 580ката не оди со компјутерот

CPU Z Validate - Intel Core i5 8600K @ 4090 MHz - CPU-Z VALIDATOR

Компјутерот нема гаранција на ниту еден дел, сите делови функционираат безпрекорно, го добивате со свежа инсталација на windows 10

Цена 21000 денари, може и испорака по карго.
Контакт ПП или моб: 077 638 126

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
254

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно