Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
theKatmer

i3-9100 stock cooler + Motherboard Gigabyte H310M H 2.0

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
5.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gigabyte.com/Motherboard/H310M-H-20-rev-10#kf
Компонентите се користени околу две години, во главно за сурфање и продуктивност но понекогаш и за играње на FPS игри.
Немаат никаква маана и се одржувани добро, чистени редовно и никогаш не биле запоставени.
Температурите достигнуваат околу 55°C на максимален оптовар во мојата конфигурација, продавам поради надоградба.
*Кулерот не е никогаш изваден од матичната, пошто немало потреба.
i3-9100 - 4500ден.
Motherboard Gigabyte H310M H 2.0 - 3000ден.
Доколку ги земете заедно, може да се договориме за 7000ден.

Информации

Автор
theKatmer
Поднесена
Последна промена
Прегледи
311

Повеќе огласи од theKatmer

На врв Дно