Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
fazrijan

HP Z420 Workstations

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://www.hp.com/ca-en/campaigns/workstations/z420.html
Drustvo ako moze edna procenka pa da odi na prodazba :)

 • Procesor:Intel® Xeon® Processor E5-1650 v2 12M Cache, 3.50 GHz
 • Ram:32GB DDR3 4 X 8GB
 • GPU:NVIDIA Quadro K2000 2GB DDR5
 • Opticki Ured:HP BH30L Blu-Ray Disc Writer Lightscribe
 • Bez HDD i SSD posto sakam da si gi zadrzam .
 • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
fazrijan
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
363

Повеќе огласи од fazrijan

На врв Дно