Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

HP Pavilion Gaming 15 Ryzen 5 5600H / 3050 TI / 32gb RAM

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Ќе ве замолам за проценка на следниов лаптоп
HP Pavilion Gaming 15
Гаранција нема, Користен не цела година како десктоп ПЦ со екстерен монитор, тастатура и маус.
Оригинално купен со 8гб РАМ, надогреден со 2x16gb @3200mhs и од неодамна надограден со ново SSD Samsung 980 500gb.
Лаптопот е перфектно зачуван без никакви забелешки, доаѓа комплет со оригиналниот полнач, без кутија.

Спецификации
Ryzen 5600H
GPU - RTX 3050 TI
RAM - 32gb
SSD 500gb Samsung 980
Display - 15" 144hz
CPU -Z Validate - AMD Ryzen 5 5600H @ 2518.68 MHz - CPU-Z VALIDATOR

Можна е замена за Десктоп конфигурација, мобиле и Airpods слушалки

контакт 077 638 126
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Последна промена
Прегледи
200

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно