Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
kristijan_m75

Продадено HP PAVILION DV6-6B55SG

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
8.000 ден.
Истекува

Опис

Се продава лапотпот од насловот,HP PAVILION DV6-6B55SG

Процесор : I7 2670QM 4cores/8threads
Графичка:AMD RADEON HD 6700M 2GB DDR5
РАМ: 16GB DDR3L
ССД : SAMSUNG EVO 750 256GB
FINGER PRINT READER

Исчистен денеска и ставена термална паста ARCTIC MX-4,лани сменети термалните падови со ARTIC THERMAL PAD 1MM
Без батерија со оригинал полнач,сменет долниот дел од лаптопот,го одбивате со кулер стенд и 3 резервни кулерчиња за лаптопот.
Тастатурата е со германски лејаут.
при подигање и гасење на лаптопот при црн екран во десното долно ќоше се појаува бело/сиво,при работење нема никаков проблем

Информации

Автор
kristijan_m75
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1102

Повеќе огласи од kristijan_m75

На врв Дно