Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
baz

HP Omen 15 en0001nia r7 4800h, 1660ti, 144hz ips, 16gb, 500gb

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Проценка на лаптоп купен 14.06.21 од Телеком, со кутија и сите аксесоари, гаранција има до 14.06.24 од телеком а од HP уште една година (може да се продолжи до истиот датум до кога важи гаранцијата од Телеком) но отворен е сега во ноември за да се исчисти и смени термална паста но нигде не видов ознаки за void warranty така да незнам дали гаранцијата важи? Користен е 99% од времето на посебен монитор, тастатура и маус на просечни температури од 45 степени на процесорот и 44 на графичката, idle 30-31 степени (мануелно наместен fan curve со notebook fan controler), нема никакви гребаници. Едина замерка која почна сега во скоро време некад на палење десниот вентилатор прави чудни звуци 5-6 секунди и после тоа си работи најнормално, ќе пробам да напраам видео од звукот.

Го продавам поради тоа што сакам да идам на појак десктоп

AMD Ryzen™ 7 4800H (2.9 GHz base clock, up to 4.2 GHz max boost clock, 8 MB L3 cache, 8 cores)
NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB
16 GB DDR4-3200 SDRAM (2 x 8 GB)
512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
15.6", FHD (1920 x 1080), 144 Hz, 7 ms response time, IPS, micro-edge, anti-glare, 300 nits

Се трга од продажба може клуч
  • Хаха
Реакции: Miki98

Информации

Автор
baz
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1033

Повеќе огласи од baz

На врв Дно