Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Вајкинг

HP EliteDisplay 241i

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
3.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://support.hp.com/us-en/document/c04123863#AbT0
Feature​
Description​
Type​
IPS with LED backlight​
Viewable image area​
61 cm (24") widescreen; diagonally measured​
Native resolution1920 x 1200 @ 60 Hz (FullHD+)
Aspect ratio​
16:10
Brightness (typical)​
250 nits (cd/m2)​
Contrast ratio (typical)​
1000:1​
Dynamic contrast ratio (typical)​
5,000,000:1​
Response time (typical)​
8 ms (gray to gray)​
Color gamut (typical)​
72% (typical)​
Color support​
up to 16.7 million colors​
Anti-glare​
Yes​
Ports3x USB 2.0 (1 upstream, 2 downstream), VGA, DVI-D, and DisplayPort 1.2

Мониторот е функционално одличен, има оштетување на постољето што не влијае на стабилноста ниту подесувањето на уредот.

Информации

Автор
Вајкинг
Поднесена
Последна промена
Прегледи
224

Повеќе огласи од Вајкинг

На врв Дно