Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
cgfreak

Продадено HP Elitebook 840 G2 + HP UltraSlim Docking Station

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://support.hp.com/id-en/document/c04552057
Молам за проценка на лаптопот и докингот од понежната половина. :)

Многу добро зачуван, со минимални знаци на користење и тоа само на гумираната страна позади мониторот, на остатокот речиси и да нема гребнатинка. Ептен црвсто лаптопче, комплет алуминиумски, со 4G LTE модул, одлична тастатура со позадинско осветлување.

За батеријата не можам да извлечам точни податоци, бидејќи најчесто е кратко користен на батерија, воглавно на докинг, но некогаш при вклучување известува за low battery storage capacity... Направив тест денес, со пуштен YouTube без престан, издржа точно 1ч. Во моментов седам 1:30 со сурфање и пишување, стои на „27 min (29%) remaining“.
Така да, со просечно користење, би требало да држи 1:30 без проблем.

1. HP Elitebook 840 G2
Display: 14" Anti-glare 1600x900 with 720p HD webcam​
CPU: Intel Core i7-5600U​
GPU: AMD Radeon R7 M260X​
SSD1: SanDisk M.2 PCIe SSD - 256GB​
SSD2: Samsung SATA III SSD - 256GB*​
OS: Windows 10 Pro - лиценциран​
*optional swap:​
HDD: Seagate - 500GB​

2. HP UltraSlim Docking Station.

Од докингот немам слики, ќе закачам дополнително.

Информации

Автор
cgfreak
Поднесена
Последна промена
Прегледи
311

Повеќе огласи од cgfreak

На врв Дно