Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
J

High-End Gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
255.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам high-end Gaming/Workstation setup

CASE: Asus ROG Strix GX601 Helios RGB ATX / EATX Tempered Glass
CPU: Intel Core i7-13700KF 16 cores (8 P-cores + 8 E-cores) - Unlocked
CPU Liquid Cooler: ARCTIC Liquid Freezer II 420
GPU: ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 4090 OC Edition Gaming Graphics Card 24GB
MB: ASUS ROG Strix Z790-E Gaming WiFi LGA 1700
RAM: Kingston 32GB 4800MHz DDR5 CL38 DIMM (2x16 dual channel)
Storage:
Samsung EVO 860 250gb nvme m2 SSD
Samsung 970 EVO plus v-nand 1TB SSD
Kingston FURY Renegade 1TB nvme m2 pcie 4.0 SSD
WD 1TB HDD 7200 RPM
PSU: Asus Thor 1000W Platinum II
Monitor: Samsung Odyssey G7 32" 16:9 240 Hz Curved VA G-SYNC HDR Gaming Monitor 2560 x 1440 resolution

Галантерија:
Mouse: Steelseries Rival 600 TrueMove3+
Mousepad: SteelSeries QcK Prism Cloth M - 320x270x4mm w/2-zone RGB Gaming
Keyboard: Keyboard SteelSeries Apex 5 Hybrid Mechanical BLUE Switch Gaming, OLED Screen, Per-key RGB
Headset: SteelSeries ARCTIS 7 Lossless Wireless Gaming Headset + Razer headset stand
Gaming chair: Anda Seat Dark Knight XL
VR: Virtual Reality Advanced All-In-One Headset Oculus Quest 2 128GB withTwo Controllers included

10/10 состојба на се без апсолутно никаква забелешка.

Цена за куќиштето 209.000мкд.
Цена за комплет 255.000мкд.
ИМА ПРОСТОР ЗА ДОГОВОР ОКОЛУ ЦЕНИТЕ.
Локација: Гевгелија

  • Ми се допаѓа
Реакции: Rejzerot

Информации

Автор
JamesHook
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
515
На врв Дно