Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

High end gaming PC

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
49.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
gigabyte a520 нова, купена на 1 август 23 (анхоч) целосна гаранција

ryzen 5700x користен 2-3 месеци (купен од странство)

RAM 2x8gb @4100mhz Адата (samsung b-die) со гаранција од Сетек

powercolor rx6800xt 16gb red dragon, половна истечена гаранција, има coil whine

INWIN 101 case white неколку месеци користено (купено од странство, единствено во МК)

1Tb NVME ssd intel 98% health

2tb хард диск WD vo odlicna sostojba

PSU 750W coolermaster

4х Argb ventilatori + konroler novi

2х Nzxt ventilatori novi beli izvadeni od novo kukjiste

Reel од ПеЦета https://www.instagram.com/p/Cvj_GyAIohm/

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
319

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно