Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Dinamit

Графички Nvidia Low Profile и Amd R7 260 2GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
1.000 ден.
Истекува

Опис

Се продаваат следниве рафички карти

1.Nvidia NVS 315 1GB за лlow profile (доаѓа со молекс кабел за приклучок до 2 монитори)
8 парчиња
Графичките се за low profile ( но може да послужат и за стандарт куќишта. Идеални за оние со Intel F процесори. Подржуваат windows 10

Цена 1200 денари парче , (сите 8 парчиња 4800 денари)

2. Gigabyte АMD Radeon R7 260 2GB
Со 4 pin приклучок ( 1 парче)

Цена 2500 денари

Информации

Автор
Dinamit
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
228

Повеќе огласи од Dinamit

На врв Дно