Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Графички картички AMD Radeon R9 290 4GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
2.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам референтни(произведени од AMD) графички картички AMD Radeon R9 290 4GB, исчистени од прашина и со тукушто променета термална паста (Arctic MX4). Графичките картички иако се постари можат да ги играат сите игри со пристоен фрејм рејт на средни сетинзи. Нивото на перформанси е на Radeon 570 4GB / GeForce 1060 3GB, но греат и трошат многу повеќе и се погласни.Цена фиксна за Розев Четврток: 2000 денари / парче
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Costigan_Jr

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1161

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно