Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Dinamit

Голема понуда на Desktop конфигурации Dell Intel Core i5, комплет со монитори. Супер цени

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
49 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
На продажба поголема количина на Desktop компјутери Dell, HP комплет со LCD Monitori 17- 22"
oд висока класа со лиценциран Windows.

Сите компјутери се во одлична состојба.
Најниски цени во Македонија

Спецификации

tip 1 Dell Optiplex

Procesor Tip: Intel Core 2 Duo e8400
Memorija Ram: 4GB DDR3
Hard drive 250GB
Optical Drive Dvd RW
OS Windows 7 licenca
+ (instaliran windows 10)
Monitor: 17 LCD HP / Dell / LG

Цена за 1 комплет 65 еу
Цена за повеќе парчиња 49 еу

tip. 2 Desktop (standart case) 1 парче

Procesor Tip: Intel Quad Core Q6600
Memorija Ram: 4GB DDR3
Hard drive 1500GB
Optical Drive Dvd RW
Case: ThermalTake
PSU: Thermaltake 500w Real Power 80 Bronzе
Monitor: 17-19 LCD HP / Dell / LG
Напомена: (Напојувањето е со 8 пински џек)

Цена за 1 комплет: 75 евра
Цена Во комбинација со другите компјутери за минимум земени 3 парчиња 59 евра

tip 3. Dell optiplex

Procesor Tip : Intel Core i5 4570
Memorija Rabotna 4GB / 8GB DDR3
Hard drive 500GB
Graph. Intel HD 2GB
Optical Drive dvd/rw
OS Windows licenca
Monitor : 20" LED HP, Dell

Цена за 1 комплет 105 еur
Цена за 3 парчиња 96 eur
Цена за 10 парчиња 88 еur

Tip 4 Hp EliteDesk

Procesor Tip : Intel Core i5 4590
Memorija Rabotna: 4GB / 8GB DDR3
Hard drive 500GB
Graph. Intel HD 2GB
Optical Drive dvd/rw
OS Windows 10 Licenca
Monitor : 20" LED HP/ DELL

Цена за 1 комплет 105 еur
Цена за 3 парчиња 96 eur
Цена за 10 парчиња 88 еur

Tip 5
HP Elite desk 800 g1

Procesor Tip : Intel Core i5 4570
Memorija Rabotna: 8GB
Hard drive 250GB SSD
Graph. Nvidia NVS 315 2GB
Optical Drive dvd/rw
OS Windows 10
Monitor : 20 " LCD

Цена за 1 комплет 129 e
Цена за повеќе 115 e

Tip 6
HP EliteDesk

Intel Core i5 4590
8GB
500 GB
dvd/rw
Windows 10
Monitor 22"

Цена за 1 комплет 135 е
Цена за повеќе 119 е

Tip 7
Lenovo ThinkCentre

Intel Core i5 6500
8GB
500 GB
Windows 10
dvd/rw
Windows 10
Monitor 20"

Цена за 1 комплет 145 еur
Цена за повеќе 123 еur

Напомена: Конфигурациите може да одат и без Монитор, истиот може да се одбие во цена,
Гаранција

Информации

Автор
Dinamit
Поднесена
Последна промена
Прегледи
633
На врв Дно