Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
fuzzjaw

Продадено Gigabyte Z390 D

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Менувам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
1 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z390-D-rev-10
Ја менувам плочата од насловот за плоча со истиот чипсет, но од повисока класа, со моја доплата во зависност од плочата.

Линк со спецификации: Z390 D (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global

Истата би требало да е уште под гаранција. Купена е во ноември 2020та, јас ја зедов во февруари од член на форумов. Треба да проверам до кога е гаранцијата.

Плочата е потполно функционална. Моментално ја користам со M.2 SSD, три SATA SSDa и сите четири слота за RAM пополнети, нема никакви проблеми.

Главно би ја сменил ради естетика, искрено, ама бонус поени давам за ARGB header и front panel USB-C порт.

Понудете опции по ПП.

Информации

Автор
fuzzjaw
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
175

Повеќе огласи од fuzzjaw

На врв Дно