Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

Гејминг Лаптоп Dell G5 i7 11800h RTX 3050ti

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
40.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам одлично зачувам гејминг лаптоп DELL G5 со преостаната гаранција од речиси 2 години Од сетек
Лаптопот е користен во домашна атмосфера со екстерна тастатура,маус и монитор 99% од времето.
Се продава заради надградба на многу помоќен лаптоп.
Физички нема никаква забелешка, нема никакви гребаници по пластиките или екранот.
Лаптопот доаѓа со оригиналниот 180W полнач, кутија и сите додатоци што се во кутијата.

Цената е 43000 денари.
Контакт 077 638 126

CPU - i7 11800h (8cores 16 threads)
GPU - 3050ti
RAM - 16 GB, 2 x 8 GB, Dual-Channel DDR4, 3200 MHz
SSD - 512 GB, M.2 2230, PCIe NVMe Gen3 x4, SSD
DISPLAY - 15.6-inch, FHD, 1920 x 1080, 120 Hz, anti-glare, non-touch, 100% sRGB, 250 nits, wide-viewing angle (WVA)
PORTS:
1 HiSpeed USB 2.0
1 HiSpeed USB 2.0 with PowerShare
1 USB 3.2 Gen 1 Type-C port with DisplayPort with alt mode
1 SuperSpeed USB 3.2
1 HDMI
1 Power in
1 RJ45
1 Headphones/mic
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
416

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно