Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
OldSchoolPvP

Гејминг конфигурација ( + монитор и периферија )

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
50.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Монитор : ASUS 24 Wide VG249Q TUF 144Hz IPS - Гаранција до 16.10.2023

Case: CoolerMaster Case Silencio S400 with transparent tempered glass side + 2 top fans Deepcool RGB 140

Mb : АSUS TUF B450M-Plus AM4 Socket - гаранција до 16.10.2023

Cpu : AMD Ryzen 2600x 6/12 - гаранција до 16.10.2023

Psu : CM MWE Bronze 550 v2 - гаранција до 16.10.2023

Gpu : ASUS Dual RX5500XT-8G-EVO - гаранција до 16.10.2023

Ram : Kingston 16G 3200Mhz DDR4 ( 2 х 8 ) - гаранција до 16.11.2025

Ssd : A-data 512GB XPG SX8200 Pro PCIe Gen3x4 M.2 - гаранција до 16.11.2025

Ssd : Kingston A400 960GB - гаранција до 15.12.2022


Keyboard : CoolerMaster CK550 Mech Gateron Brown, RGB Backlight - гаранција до 11.12.2022
Mouse : Razer DeathAdder v2 Ergonomic - гаранција до 04.09.2023
Headphones: Logitech Gaming Headset G332


Се продава само комплет, сите делови се во одлична перфеткна состојба, редовно чистен , во просторија на непушач. Имам кутија од сите делови доколку е потребно.
Само Скопје, не праќам по карго.

Цена: 60 000

Информации

Автор
OldSchoolPvP
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
368
На врв Дно