Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
StalkeR

Продадено GamingPC: i5 12600K,16GB RAM,500GB NVME,RTX 3070 8GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
72.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
На продажба гејминг компјутер со следните спецификации:

CPU: Intel i5 12600K
AIO: Lian Li Galahad 240 White AIO
MB: Asus Z690P D4
RAM: Corsair VengeanceRGB Pro CL16 White 16GB (Kit 2x8GB) 3200MHz
GPU: Asus RTX3070 8GB Dual (non LHR)
Storage: Samsung 970 EVO Pllus 500GB NVME + Samsung 860 EVO 500GB
Case: BeQuiet 500DX White
PSU: Riotoro Onyx 750W Bronze
Other: CoolerMaster Hub & A-RGB Controller, CoolerMaster RGB Strip + CoolerMaster SickeFlow 120mm White.

Компјутерот е во перфектна состојба, со инсталиран Windows на него. SSD њата се во одлична состојба со малку запишано на нив.
Користен помалку од година, некои делови се со преостаната гаранција.

Проба на лице место и карго на Ваш ризик со претходно снимено видео од моја страна!

Информации

Автор
StalkeR
Поднесена
Последна промена
Прегледи
388

Повеќе огласи од StalkeR

На врв Дно