Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
29.000 ден.
Истекува

Опис

intel i5 10400F nov, otpakuvan denes 15 septemvri, kupen pred nekoe vreme so regionalna garancija

ASUS prime H510m-a malku koristena zagubena garancija, ако ја пронајдам нема да е проблем да ви ја пратам во иднина

Adata RAM 2x8GB 3200mhz so garancija od SETEK

xfx rx580 8gb (ne e taa na slikite, dodatno ke dodadam) istecena garancija, kupena od clen na forumot

coolermaster riser so bracket malku koristen (moze i bez nego -2000mkd od cenata)

deepcool gammax v400R so coolermaster Argb ventilator (podobri performansi ARGB, originalniot od deepcool sveti samo crveno)

HDD 500gb

kukjiste MS armor V710 со 4х ARGB вентилатори, ново, се работи за овој модел:
сите вентилатори се поврзани со asus aura преку armory crate (instalirano) со многу опции и можност да си направите сами осветлување преку aura creator

напомена: на сликата погоре е друга графичка, односно asus gtx1070, која отиде со друг билд, во моментов ја користам rx580 на мојот ПЦ, затоа не е на сликата
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Последна промена
Прегледи
478

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно