Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
16.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Ryzen 3 1200
Gigabyte 450M H
Asus Gtx1070 8gb turbo
Opcija so XFX RX580 8gb -2000mkd
RAM 2x4gb
Napojuvanje SFX 450w fractal design izvadeno od node 404 +adapter atxto sfx
Adata 250gb nvme novo, nekoristeno so garancija (40casa nekade, najverojatno gi broi i vo stand by) samo instaliran win10 i nekolku testovi pominati vo furmark i drugi software-i za stres test
Hdd 500gb
Kukjiste antec p50 window
opcija za dodavanje 4 argb coolermaster ventilatori, argb lenta, controler +3500mkd
Grafickata ne e na slikata zasto se koristi vo drug build koj go koristam vo momentov
napomena mali grebanici na plexito, drugo se si funkcionira kako sto treba

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Последна промена
Прегледи
324

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно