Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC:

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
59.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus B660M-K D4
CPU: Intel Core i5 13400F
CPU Cooler: Intel Laminar RH1 RGB
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 RGB
VGA: Asus RTX 4060 Dual OC
SSD: Samsung 980 PRO 1TB Gen.4 x4 NVMe
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+
Case: Xigmatek Luxs mesh
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB + aRGB Controller /w remote

Гаранција на цела конфигурација: 2 години
Цена, фиксна: 59000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
279

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно