Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

Продадено gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
45.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Одличен компјутер со нови и половни (не многу стари делови)

gigabyte a520 нова, купена на 1 август (анхоч)

ryzen 5700x користен 2-3 месеци (купен од странство)

Argb ладњак за CPU со 4 бакарни цевки, температури макс до 80с под стрес

RAM 2x8GB @4100mhz Адата (samsung b-die) со гаранција од Сетек

arock rx6700xt

INWIN 101 case white неколку месеци користено

1Tb NVME ssd intel 98% health

2tb хард диск WD vo odlicna sostojba

PSU 750W coolermaster

4 Argb ventilatori + konrtoler novi

2 Nzxt ventilatori novi beli izvadeni od novo kukjiste

cena 45000mkd

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
383

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно