Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

Gaming PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
60.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Одличен компјутер за
mid-high гејминг на 1440р резолуција,
low-mid за 4к резолуција
и OVERKILL за 1080р резолуција

деловите се состојат од
ryzen 7 5700x CPU 2-3 месеци користен, гаранција од странство

ASUS x570 prime-pro купена од Сетек, мислам дека има преостаната гаранција

RAM ADATA 2x8 GB @4100mhz B-die (najdobrite od samsung chipovi) неколку месеци користени, гаранција од Сетек

intel NVME SSD 1 TB истечена гаранција, во одлична состојба health 98%

GPU Powercolor RED DRAGON RX6800XT 16GB DRAM

PSU coolermaster 750W

nov ladnjak za CPU 2-3 meseci koristen deepcool AG400 PLUS (modelot so 2 ventilatori)

куќиште INWIN 101 white, 2-3 meseci koristeno, гаранција од странство, единствено во Македонија

crniot ventilator nazad od slikite, ke bide zamenet so nov bel NZXT ventilator izvaden od novo kukjiste.

има можност за договарање за цената, можност за додавање на АRGB лента, вентилатори, и можност да се продаде без графичка карта ако не ви одговара

кутиите ги имам од повеќето делови, може и нив да ги добиете по желба
  • Ми се допаѓа
Реакции: Goran27

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
619

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно