Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC:

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
43.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг PC составен од нови делови освен графичката картичка која е половна:

MB: Asus H510M-K - 33 месеци гаранција
CPU: Core i5 11400F - 33 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - 57 месеци гаранција
VGA: Asus RTX 3060 Dual Mini 12GB OC - 3 месец гаранција
SSD: Kingston NV2 1TB NVMe Gen. 4 x4 - 33 месеци гаранција
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - 33 месеци гаранција
Case: Matrex 55 MESH /w 4x 120mm aRGB Fans

Цена, фиксна: 43000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
407

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно