Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
bristlebac

gaming pc

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
46.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам 2 компјутери. Цена за конфигурација без графичка само за членови на форум по договор. Деловите не ги делам, без замени и без карго. Може комбинација со друго киќиште и други дискови за пониска цена.
конфигурација 1= 46.500 ден
нови некористени делови INTEL:
ram: 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) RBG
MB - Gigabyte B660M DS3H AX D
cpu - i5 12400f
Samsung NVMe 980 500GB
2 tb seagate 7200rpm
PSU - Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
ATX Mid Tower Case NZXT H510 2x120 - бело
GPU = ASUS TUF GTX1660S-O6G

конфигурација 2 = 42.000 ден
AMD = половен со гаранција на сите делови годинаипол
mb. - Gigabyte X570 Gaming X
cpu - Ryzen 5 5600x + Freezer 7 X CO
ram - 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) RBG
Samsung NVMe 980 500GB
2TB Western Digital
CoolerMaster Case MasterBox MB520
PSU cooler master bronze 650W
GPU-sapphire nitro plus 580 8gb special edition 1 месец гаранција
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
bristlebac
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1418

Повеќе огласи од bristlebac

На врв Дно