Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: Z390, i7 9700KF, 16GB DDR4-3200, RTX3060TI, 500GB NVMe + 1TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
48.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфиугурација:

MB: Asus ROG Strix Z390-F
CPU: Intel Core i7 9700KF
CPU Cooler: DeepCool AG400 BK aRGB - нов
RAM: G.Skill Trident-Z 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB (Samsung)
VGA: Asus ROG STRIX RT3060Ti 8GB OC
SSD: Samsung PM981 512GB NVMe
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: DeepCool PF750 - ново, 23 месеци гаранција
Case: NZXT H510i Black/Red - ново

Гаранција на целата конфигурација 3 месеци, освен на напојувањето 23 месеци
Цена, фиксна: 48000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
172

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно