Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: Z370, i5 9600KF, 16GB DDR4-3200, RX5700XT, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
36.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus Prime Z370-A
CPU: Intel Core i5 9600KF
CPU Cooler: DeepCool AK400 White - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB White - нови
VGA: Sapphire RX5700XT Nitro+ OC 8GB
SSD: Kingmax PQ3480 1TB NVMe - ново
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+ White - ново
Case: Xigmatek Gaming X Arctic White
Case fans: 4xXigmatek 120mm aRGB White

Цена, фиксна: 36000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
443

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно