Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: Z370, i5 9600K, 16GB DDR4-3200, RX5700XT, 500GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
38.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам половен гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: ASUS Prime Z370-A - половна, гаранција до Април 2024
CPU: Core i5 9600K - 1 месец гаранција
CPU Cooler: DeepCool AG400 ARGB - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, гаранција 4 години
VGA: PowerColor Red Devil RX5700XT 8GB OC - гаранција 1 месец
SSD: Samsung 970 EVO 500GB NVMe - гаранција до Април 2023
HDD: Seagate 500GB
PSU: nJoy! Dawn 750W 80+ Bronze - 2 месеци користено, гаранција 10 месеци
Case: Cooler Master MB520 ARGB - ново

Цена, фиксна: 38000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
290

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно