Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: X670, Ryzen 7 7700X, 32GB DDR5-6000, RTX7800XT, 2TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
118.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов гејминг компјутер со следниве спецификации:

MB: Asus Prime X670-P WiFi
CPU: AMD Ryzen 7 7700X
CPU Cooler: NZXT T120 RGB White + Arctic PWM120 120mm fan White
RAM: Kingston HyperX Fury Renegade 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL32 EXPO RGB White
VGA: Sapphire RX7800XT Pure 16GB White
SSD: Kingston HyperX Fury Renegade 2TB NVMe Gen. 4 x4 (7300MBps)
PSU: Deepcool DQ750M-V2L Full Modular 80Plus Gold White
Case: NZXT H7 FLOW White
Case fans: 3x NZXT Aer-F 120mm aRGB + 1x Arctic PWM140 140mm White

Гаранција, 2 години на матична плоча, графичка ккартичка, напојување, SSD; 1 година на процесор
Цена, фиксна: 118000 денари

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
234

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно