Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: X570, Ryzen 7 5800X3D, 32GB DDR4-3200, RTX 3080Ti, 2TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
138.990 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам нов ентузијастички gaming/streaming компјутер со следнава конфигурација:


MB: Gigabyte X570 Aorus PRO
CPU: AMD Ryzen 9 5800X3D
CPU Cooler: NZXT Kraken X53 AIO RGB
RAM: Corsair 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 Vengeance RGB PRO SL White
VGA: Gigabyte RTX 3080Ti Vision White 12GB
SSD: Samsung 980 Pro 2TB NVMe x4 Gen. 4
Case: NZXT H7 Flow White
Case coolers: front 3x NZXT 120mm HUE2 aRGB; rear 1x NZXT 140mm HUE2 aRGB
PSU: NZXT C750 750W 80+ Gold Modular

Гаранција на цела конфигурација 2 години
Цена, фиксна: 138990 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
359

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно