Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: X570, Ryzen 7 5800X, 32GB DDR4-3600, RTX 3080, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
80.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам gaming компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asrock X570 Taichi - полoвна, 6 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 7 5800X - нов, 30 месеци гаранција
CPU Cooler: Arctic Freezer 50 aRBG - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 32GB(4x8GB) DDR4-3600 CL17 - нови, 55 месеци гаранција
VGA: EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra 10GB OC - половна, 6 месеци гаранција
SSD: Silicon Power US70 1TB Gen. 4 x4 (6000MB/s) - половно, 3 месеци гаранција
PSU: Cooler Master Vanguard V850 850W 80+ Gold Modular - половно, 3 месеци гаранција
Case: Fractal Design Torrent Mid - ново
Extra case fans: 2x BeQuiet Silent Wings 3 120mm + 1x BeQuiet Light Wings 120mm aRGB - нови

Цена, фиксна: 80000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
326

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно