Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Gaming PC: Ryzen 7 3700X, 16GB DDR4-3600, RX5700XT 8GB, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
36.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам компјутер составен од нови и половни делови со следниве спецификации:

MB: Asus A520M-K - нова, 30 месеци гарацнија
CPU: Ryzen 7 3700X - половен, 3 месеци гаранција
CPU Cooler: Arctic Freezer A35 Whtie - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 RGB White - нови 57 месеци гаранција
VGA: Sapphire RX5700XT 8GB Pulse - половна, 3 месеци гаранциј а
SSD: Samsung 980 1TB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master MWE650 650W 80+ Bronze - половно, 3 месеци гаранција
Case: DeepCool CH370 White - ново
Case fans: 5x MS A300 120mm aRGB + MS aRGB Controller - нови

Цена, фиксна: 36500 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
179

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно