Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dariuus

Gaming PC R5 1600AF | RX 580 8GB | 16GB | M.2 NVME 256GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Барам проценка на следниов компјутер :

CPU : Ryzen 5 - 1600AF ( гаранција до 25.11.2023 )
MB : Gigabyte B450M - H ( нема гаранција )
RAM : 2 x 8GB HyperX 3200MHz ( нема гранација )
SSD : Gigabyte NVME M.2 256GB ( гаранција до 20.01.2026 )
GPU : RX 580 8GB (истечена гаранција )
PSU : EVGA SuperNOVA G3 550W Fully Modular ( гаранција до 01.05.2024 )
CASE : XIGMATEK NYX 3F

Компјутерот е многу малку користен, склопен е пред скоро 2 години некои делови имаат гаранција. Го давам бидејќи имам потреба од лаптоп па да додадам за нешто подобро.
Слики ќе ставам подоцна.

Информации

Автор
dariuus
Поднесена
Последна промена
Прегледи
223

Повеќе огласи од dariuus

На врв Дно