Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

Gaming PC NZXT + Rog Strix i7 10700

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
42.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Продавам гејминг конфигурација составена од нови и половни делови,
 • Куќиште: NZXT H6 Flow RGB White (НОВО 24 месеци гаранција)
 • Процесор: Intel i7 10700
 • Кулер за процесор: NZXT T120 RGB White (НОВО 24 месеци гаранција)
 • Матична плоча: B460 Rog Strix G Gaming
 • Графичка карта: 2060 Super Rog Strix
 • РАМ меморија: 2x8GB DDR4 Kingston Fury Beast 3600MHz CL17 (НОВО 60 месеци гаранција)
 • Складирање: M2 Intel P660 Gen3 512GB
 • Напојување: Great Wall 500W 80+ Gold
 • RGB вентилатори + Кабли: 3x120mm NZXT F120 RGB вентилатори + 2x140mm NZXT AER 140 + RGB + FAN контролер + GPU 1x8pin продолжен кабел Nanoxia Grey
  Инсталиран + активиран windows 10 со опција за надградба до Windows 11.

  Оваа конфигурација може да се прилагоди со различни графички карти како што се 3060Ti или 3070 за уште подобри гејминг перформанси!
  Дополнително, прифаќам замена за послаби гејминг конфигурации со дополнителна доплата.
  Цена: 42500ден, можна е уплата по про ф-ра/ф-ра
  Контакт: 077 638 126
  Можна е испорака по карго на ваш трошок
  Контактирајте ме за повеќе информации и други конфигурации!

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
112

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно