Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dzunko

Продадено Gaming PC i7 8700k, Gigabyte Aorus z370, Gigabyte Aorus RX570 8GB, 16GB DDR4 , SSD 512GB .....

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам целосно исправен Gaming Aorus компјутер PC со следниве спецификации :

-CPU : I7 8700K 12M Cache, up to 4.70 GHz
-MB : Gigabyte Aorus ultra gaming z370
-GPU : Gigabyte Aorus XTR RX580 8GB
-RAM : 16GB DDR4 ( 2 x 8GB 3200MHz Kingston Fury)
-SSD : Gigabyte Nvme 512GB
-Cooler : CM 212 evo RGB
-Case : Deepcool Matrexx 50 RGB fans
-PSU : Sharkoon 500W Bronze SHP ( монтирано пред 2 месеци , скоро некористено )
-Win10 ( нова инсталација )
Цена : 25000ден

Компјутерот функционира без проблем. Во прилог тестови и слики од него.
Без замени.....
Слободно контактирајте ме за инфо
Карго испорака со договор.

Информации

Автор
dzunko
Поднесена
Последна промена
Прегледи
207

Повеќе огласи од dzunko

На врв Дно