Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H81, i7 4790, 16GB DDR3-1866, GTX1660Super, 512GB SSD + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
22.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам буџетна гејминг конфигурација составена од половни и нови делови со следниве спецификации:

MB: MSI H81M-E34
CPU: Intel Core i7 4790
CPU Cooler: DeepCool AG300 - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR3-1866 CL10 White - нови, 11 месеци гаранција
VGA: Palit GTX 1660 Super 6GB
SSD: Verbatim Vi550 512GB - ново, 23 месеци гаранција
HDD: WD Caviar Blue 500GB
PSU: MQ Mission Q 500 - ново, 11 месеци гаранција
Case: MS Figther S301 White - ново
Case fans: 3x Xigmatek 120mm red ring LED - нови

Гаранција 1 месец на половните делови.
Цена, фиксна: 22000 денари
075 437-061, Kирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
170

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно