Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H510, i5 10400F, 16GB DDR4, RTX 2060, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
37.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам гејминг PC составен од нови делови освен графичката картичка која е половна:

MB: Asus H510M-K - 33 месеци гаранција
CPU: Core i5 10400F - 33 месеци гаранција
CPU Cooler: LC Power 120mm aRGB
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4-2667 - 33 месеци гаранција
VGA: Asus RTX 2060 Dual 6GB OC - 1 месец гаранција
SSD: Kingston NV2 500GB NVMe Gen. 4 x4 - 33 месеци гаранција
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - 33 месеци гаранција
Case: Matrex 55 MESH /w 4x 120mm aRGB Fans

Цена, фиксна: 37000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
609

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно