Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H370, i7 8700T, 16GB DDR4-2666, GTX 1080, 256GB NVMe + 500GB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
32.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од половни и нови делови со следнава конфигурација:

MB: Asus Prime H370-A - нова
CPU: Intel Core i7 8700T - половен
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4-2666 CL16 - нов
VGA: EVGA GTX 1080 SuperClocked 8GB OC - половна
SSD: HP EX900 250GB NVMe - половно
HDD: WD Caviar Blue 500GB - половен
Case: Deepcool Matrex 55 MESH /w 4x 120mm aRGB fans - ново
PSU: DeepCool DA700 700W 80+ Bronze - половно

Гаранција на цела конфигурација 1 месец
Цена, фиксна: 32000 денари

075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
358

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно