Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Gaming PC: H370, i5 8500, 16GB DDR4-3200 CL16, RX6600 8GB, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
30.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus Prime H370-A
CPU: Intel Core i5 8500
CPU Cooler: Intel Black /w Copper - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 57 месеци гаранција
VGA: Asus Dual RX6600 8GB - користена исклучиво за гејминг, под гаранција до Февруари 2025
SSD: Samsung 980 500GB NVMe - ново, 23 месеци гаранција
Case: Xigmatek Blade X MESH - ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm aRGB - нови
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+ White - ново

Гаранција на половни делови плоча и процесор = 1 месец

Цена, фиксна: 30500 денари

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
423

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно